Idealno proveden nedjeljni dan na planini Stožer u sportsko rekreativnom centru Ski-Kraljica gdje je održana druga međunarodna rekretivna MTB utrka Qpres enduro 2022.
Qpres Enduro 2022 – rekreativna MTB Enduro utrka u BiH međunarodnog karaktera po prvi put se održala prošle godine, no organizatori su imali za cilj provesti je u tradicionalni ljetni događaj te na taj način obogatiti turističku ponudu Kupresa, županije HBŽ i BiH.
U sklopu same manifestacije održan je i Sajam rukotvorina i ekoloških proizvoda.
Organizatori su Kupres MTB Trails i Continental Adventure, a generalni pokrovitelj je Općina Kupres, općinski načelnik Zdravko Mioč koji su prepoznali vrijednost ovog projekta.
Cilj utrke je promovirati Kupres kao idealnu poželjnu brdsko biciklističku destinaciju i time obogatiti turističku ponudu, dok je cilj sajma prvenstveno razvijanje svijesti kod stanovništva da mnogo toga što kupuju, uz malo truda i volje mogu sami proizvoditi, što ima višestruki efekt. Ono što uberemo, eventualno preradimo je zdravije i jeftinije od onoga što kupujemo. S obzirom na turistički potencijal ovog područja, ovaj hobi može postati i izvor dodatne zarade.
Utrke su se održavale na 4 stagea, u osam kategorija. Ove godine prijavljeno je oko 70 natjecatelja iz BIH, susjednih zemalja, Berlgije, Švricarske, Austrije itd...
Utrka je počela u 10:00 sati a cilj je bio na platou Ski-Kraljica (iznad Kupreške kuće).
Gosti su se mogli provozati sa ski liftom na vrh Stožera i u novom objektu popiti nešto a u sklopu Qpres Endura organiziran je i Sajam rukotvorina i ekoloških proizvoda.
Oko 15 kreativnih i vrijednih izlagača koji su predstavili su svoje proizvode koji su idealan poklon ili uspomena sa Kupresa.
Također gosti su mogli okušati svoje vještine u streličarstvu i bacanju sjekire u metu.
Događaj je hvale vrijedan te tako podupire razvoj ljetnog turizma na Kupresu.
Pobjednike i natjecatelje današnjeg događaja možete vidjeti u linku ispod:
Djelić atmosfere sa spomenutoga natjecanja pogledajte u priloženoj galeriji i videozapisu Admira Pilića (Srednja Bosna) u linku ispod:
https://www.youtube.com/watch?v=X--JTbdX8Lc
