Na adresu Ogranka Matice hrvatske pristigao je značajan broj radova u kojima su učenici OŠ fra Miroslava Džaje opisivali toplinu blagdanskih običaja , specifičnost kupreških jela i običaja, te važnost zajedništva koje se kroz generacije veže uz blagdanske dane na našoj visoravni.
Stručno povjerenstvo imalo je težak zadatak izdvojiti najbolje među izvrsnima. Nakon pozornog čitanja i ocjenjivana, odabrana su tri rada koja su se istaknula svojim originalnošću, stilom i iskrenim osjećajima.
1. Prvo mjesto: Zoran Franjić
2. Drugo mjesto: Marina Čičak
3. Treće mjesto: Karla Smoljo
Predsjednica Ogranka Matice hrvatske u Kupresu, Ružica Hrnjkaš Živković uputila je veliku zahvalu svim učenicima koji su sudjelovali na natječaju, kao i njihovim roditeljima na podršci.
''Narod koji zaboravi svoju prošlost i običaje, nema ni svoju budućnost. Najljepše priče o našoj tradiciji ne nalaze se na ekranima mobitela, već u sagama naših starih. Ostavite mobitele , sjednite uz svoje bake i djedove i slušajte – tamo se nalazi blago Kupresa.''
Ovakvi natječaji nastavljaju poticati kreativnost kod najmlađih, istovremeno osiguravajući da se bogata kupreška tradicija nikada ne zaboravi.
.jpeg)
