Troglav bolji od Hajduka

27.06.11 17:39

Podijeli

U trećem prijateljskom susretu tijekom prvog dijela priprema u susjednoj državi nogometaši Hajduka upisali su prvi poraz. Trećeligaš Troglav (član druge lige jug) iskoristio je teške noge hajdukovaca nakon dva naporna jutarnja treninga i slabu realizaciju te iznenađujuće slavio.

FOTOGALERIJA >>>

Troglav je vrlo rano poveo nakon što je vratar Kalinić prilikom pokušaja da prvi dođe do lopte u kaznenom prostoru srušio Peraicu. Siguran izvođač jedanaesterca bio je Danko Krivić. Splićani su vrlo brzo izjednačili preko Ahmada Sharbinija. Andrić je iza obrane gostiju uposlio starijeg brata Sharbinija koji je s 12-13 metara iskosa s lijeve strane efektno pogodio suprotnu malu mrežu Gelinih vrata. Domaćin je ponovno poveo spektakularnim pogotkom Semrena. Hajdukovci su skrivili prekršaj na dvadesetak metara od svojih vrata, po sredini gola. Semren je loptu preko živog zida uz pomoć vjetra zabio u desne Subašićeve raplje. Pokušao je Subašić zaustaviti loptu, taknuo ju je, ali je udarac bio isuviše precizan.

Nisu se hajdukovci ni snašli, a već je Troglav zabio i treći pogodak. Danko Krivić je s lijeve strane loptu ubacio na suprotnu vratnicu, a nečuvani Brdar ju je samo glavom sproveo u mrežu. Pritisli su potom hajdukovci. Udarac Tomasova od bloka se odbio u stativu, dok je dalekometni projektil Andrijaševića zaustavio domaći vratar. Dvadeset minuta prije kraja susreta 'bijeli' su smanjili preko Pešića koji je izišao sam ispred Gele i pored njega plasirao loptu u mrežu. Mogli su domaći zabiti i četvrti pogodak no Subašić je bravurozno skinuo udarac Ivkovića koji je izišao sam pred splitskog vratara, a Crnjak je s pet metara glavom prebacio vrata.

Nizale su se potom opet prigode pred vratima domaćina, no stopostotnu šansu Vukovića, odličan udarac Luštice s dvadesetak metara te šut glavom Maloče iz blizine redom je zaustavljao Gelo.

Troglav - Hajduk 3:2 (1:1)

Livno - Stadion Zgona. Gledatelja 2000. Sudac: Stipe Velić (Livno).
Žuti kartoni: Danko Krivić (Triglav), Oremuš (Hajduk).
Strijelci: 1:0 Danko Krivić (6.-11m), 1:1 Ah. Sharbini (19.), 2:1 Semren (51.), 3:1 Brdar (55.), Pešić (71.).

Troglav: Gelo (od 88. Matan) - Dar. Krivić (od 46. Madžar), Orman, Šandrk, Dan. Krivić - Milak (od 86. Granić), Pavić (od 46. Brdar) - Crnjak, Semren (od 86. Šarić), Kaić - Peraica (od 46. Ivković).

Hajduk: prvo poluvrijeme Kalinić - James Dens, Miličević, Glumac, Ruben Lima - Oremuš, Andrić, K. Ljubičić, An. Sharbini - Vukušić, Ah. Sharbini; drugo poluvrijeme Subašić - Župan, Maloča, Mić, Kukoč - Pešić, Luštica, Andrijašević, Tomasov - Vuković, Tokić.