U Novom Travniku obilježena godišnjica stradanja žrtava u 2. svjetskom ratu

24.10.16 15:58

Vijesti

Podijeli


Misu zadušnicu, pred više od tisuću vjernika, predvodio je mons. dr. Pero Sudar.

Kao i svake godine počast nevinim žrtvama paljenjem svijeća i polaganjem vijenaca su odali predstavnici Udruga proisteklih iz Domovinskog rata, predstavnici političkih stranaka, Oružanih snaga kao i predstavnici Kupreške bojne, čiji su mnogi pripadnici ovdje stradali.

Podsjetimo, u šumu u blizini župne crkve u Rankovićima 1944. godine dovedeni su civili i branitelji Travnika koji su pali u ruke partizanima nakon višednevnih borbi u okolici Travnika. Po ranijim saznanjima, njih oko 200 izgubilo je život na ovom mjestu. Tim povodom svake godine velik broj ljudi odaje počast nevinim žrtvama. 

 

Dnevnik.ba 


 

Slika bannera nedostajeSlika bannera nedostaje