Završila Druga biciklistička karavana prijateljstva Mostar-Vukovar

03.05.14 07:53

Vijesti

Podijeli

Sudjelovanjem u današnjem obilježavanju 23. godišnjice od ubojstva 12 hrvatskih redarstvenika u Borovu selu, završila je Druga biciklistička karavana prijateljstva Mostar – Vukovar 2014 koju su organizirali Udruga za promociju biciklizma „Hercegovina Bike“ u suradnji s nekoliko biciklističkih klubova u BiH i Hrvatskoj.

Karavana se nakon odavanja počasti poginulim hrvatskim braniteljima u Borovo uputila kući.  U karavani je sudjelovalo je 40-tak biciklista  iz Mostara, Gruda, Tomislavgrada, Livna, Ljubuškog, Čitluka, Međugorja, Busovače, Metkovića, Osijeka , Županje, Vukovara ,Žepča i Širokog Brijega. Karavana je trajala pet dana i prešla je 420pređenih kilometara.

„Izuzetno smo zadovoljni i ponosni zbog organizacije ovog događaja. Cijela karavana prošla je u pozitivnoj atmosferi i prema reakcijama ljudi,od Mostara pa do Vukovara, sigurno je da ćemo i iduće godine organizirati ovakav događaj, a vjerujemo kako će preći i u tradicionalnu manifestaciju“, kazao je predsjednik BK Mostar Toni Zorić, te se zahvalio svima koji su pomogli organizaciju ove karavane, od institucija, tvrtki, biciklističkih klubova  pa do medija.

Tajnik Udruge za promociju biciklizma „Hercegovina Bike“ Goran Prskalo podsjetio je kako se karavanom željelo odati počast svim stradalima u BiH i Hrvatskoj, posebice u Vukovaru, i  ujedno dati doprinos u unapređenju prijateljskih odnosa između Grada Mostara i Grada Vukovara koji su okrunjeni sporazumom o prijateljstvu i suradnji.

„Biciklističkom karavanom povezali smo dva ratom stradala grada, ali ono što je još važno jeste da smo u nit prijateljstva ova dva grada upleli i druga mjesta u BiH i Hrvatskoj“, kazao je Prskalo.

Najstariji sudionik biciklističke karavane imao je 54 godine, a najmlađi 9 godina. U karavani su sudjelovali i četiri žene.

Pokrovitelji karavane su bili predsjednik FBiH Živko Budimir, Sportski savez Grada Mostara, te Grad Vukovar.

Organizaciju karavane podržali su Euroherc, GumaM, Keš, OIL-AC, Karting Klub, Konoba Goranci , Nsoft, Caffe Gaga, Vanima, Energy-Commerce, Hercegovina Produkt, Hercegovina Vino, Stožer za obranu hrvatskog Vukovara, JIM, Klub Drugi Način, Biokomerc, Croatia Osiguranje, Candy Mix, HDZ BiH ZDŽ, Jamnica, Bernina, Lumen, Hercegovačka Pivovara, Pekara Putnik, USP Krpelji, Shift Brand Design, Udruga Zavjet, USP Munje, Venera., Ledo, Moto klub Vukovar, Palaćinka Bar 1, Slastičarnica Pepi, Ciklocentar, Caffe Dario, Udruga za rekreacijski biciklizam „Biciklivo-Rekreativo“ Vukovar., Općina Kiseljak, Općina Županja, Udruga specijalne policije Krpelji Jarmina, HSP BIH,

U organizaciji biciklističke karavane još su sudjelovali: BK Lepenica, BK Kiseljak, BK Žepče, BK Vukovar,  BK Vukovar te BK Županja. 

 

Slika bannera nedostaje