U Kupresu odigrana simultanka Hrvatskog šahovskog velemajstora Ante Brkića I HŠK Kupres iz Kupresa

09.05.22 07:44

Vijesti

Podijeli

Dana 05.05.2022 god u organizaciji HŠK Kupres iz Kupresa odigrana je simultanka na 23 ploče između Hrvatskog šahovskog velemajstora gospodina Ante Brkića I 21 igrača HŠK Kupres iz Kupresa I 2 igrača ŠK Rama iz Prozora.

O kakvom kalibru igrača se radi govori činjenica da je Ante Brkić čija je majka rođena Kupreška sedmerostruki kadetski prvak Hrvatske, osvojio je treće mjesto na kadetskom prvenstvu svijeta kao i titulu prvaka Europe u brzopoteznom šahu do 12 godina.Osvojio je sve najbolje turnire u Hrvatskoj od Zagreba, Splita, Pule, a na rejting listi svjetske šahovske federacije te godine završio je na petom mjestu.

Tijekom meča koji je trajao 3 sata svi šahisti I promatrači mogli su uživati u vrhunskim šahovskim potezima šahovskog virtuoza Ante Brkića koji je odnio pobijedu u meču rezultatom 20.5 bodova na prema 2,5 boda.

Pet šahista HŠK Kupres uspijelo je ostati neporaženo, redom po pločama: Mijo Vila, Andrija Ivković, Džoni Čičak, Ivan Jezidžić I Slavko Dumančić. Nakon meča za sve sudionike priređena je prigodna večera.

Sponzori simultanke su Općinski Načelnik , ŠGD HercegBosanske Šume d.o.o Kupres I GM Semren d.o.o Livno.